Skapaskolan 2019 | Skapaskolans unika lärmiljö uppmärksammas i Branschpress
14032
post-template-default,single,single-post,postid-14032,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Skapaskolans unika lärmiljö uppmärksammas i Branschpress

Häromveckan droppade det in en ny artikel i branschpress där man lyfter fram Skapaskolans unika lärmiljöer och vårt samarbete med lärmiljöexperten Peter Lippman. Då artikeln inte går att komma åt utan prenumeration så delar vi med oss några bilder. 

 

 

Eftersom vi är så glada för att vi lyckats ta fram en så bra miljö som främjar lärande och stöttar vår undervisning baserat på våra ledord för miljön; kollaborativt, Tryggt, Varierat och med en möjlighet att visa upp sitt arbete så är det kul att vi uppmärksammas.

Dessa bilder är från våra tillfälliga lokaler där vi har några prototyper för vår kommande möblering. Vi längtar tills vi landar i våra helt nya lokaler i januari!

Inga kommentarer

Skriv en kommentar