Skapaskolan 2019 | Besök i nya skolbyggnaden!
13136
post-template-default,single,single-post,postid-13136,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Besök i nya skolbyggnaden!

Idag började lärarna arbeta efter ett välförtjänt sommarlov. Förutom de arton som var på plats sedan tidigare började idag tolv nya pedagoger på Skapaskolan! Vi firade in det nya året med att besöka vår blivande skolbyggnad. Fantastisk känsla för alla oss som funderat och arbetat fram vår nya skola tillsammans under åratal, att nu få se huset växa fram på riktigt. Det är ju särskilt spännande eftersom vi också valt en hel del annorlunda lösningar för att stötta vår verksamhet på bästa sätt.

På väg in…

Vi kollar in hjärtat i den nya skolan.

Anna, Jonas, Nina och Rikard smälter intryck och pratar om vad de ser. Jo, vi längtar alla!

På väg till vår nuvarande etablering för att planera året. Vi är snart tillbaks!

 

Inga kommentarer

Skriv en kommentar