Skapaskolan 2018 | Vecka 10
11951
post-template-default,single,single-post,postid-11951,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Vecka 10

Veckan efter sportlovet avklarad. I #skapafemman har vi rivstartat med träning i matematik, svenska och engelska inför de nationella proven som kommer i sexan. Vi har också hunnit med att prova akrylfärg på bilden och jobbat mycket med berättelser och sagor. Några har deltagit i skrivtävlingen ”The Reef” och deras bidrag kan man läsa och rösta på via länkar i vårt nyhetsbrev.

Vi delar också med oss av en kort video från hjärnträningen, då vi denna vecka lyssnat och fokuserat på ljuset.https://www.youtube.com/watch?v=ks4EdAGXXxU

Etiketter:
Inga kommentarer

Skriv en kommentar